بسم الله الرّحمن الرّحیم
مبدّل تاریخ و زمان
jdf.scr.ir
وَسَخَّرَ لَكُمُ اللَّیْلَ وَالْنَّهَارَ وَالشَّمْسَ وَالْقَمَرَ وَالْنُّجُومُ مُسَخَّرَاتٌ بِأَمْرِهِ إِنَّ فِی ذَلِكَ لَآیَاتٍ لِّقَوْمٍ یَعْقِلُونَ | و شب و روز و خورشید و ماه را برای شما رام گردانید و ستارگان به فرمان او مسخّر شده اند مسلّماً در این [امور] برای مردمی که تعقّل می‏کنند نشانه هاست | سوره ی نحل ، آیه ی 12
آموزش تابع gregorian_to_jalali (جديد)

دارای 4 پارامتر بوده و وظیفه ی اصلی آن ، تبدیل تایخ میلادی به هجری شمسی می باشد. سه پارمتر اوّل آن حتماً باید وارد شوند ، امّا پارامتر چهارم اختیاری است. تاریخی که به این تابع وارد می کنیم ، حتماً باید میلادی باشد تا در خروجی به هجری شمسی تبدیل گردد. خروجی این تابع در حالت پیشفرض ، به صورت آرایه است ، امّا به وسیله ی پارامتر چهارم ، می توان خروجی را به عبارت (متن-رشته) تبدیل نمود.
# اگر قصد دارید از این تابع در نرم افزارهای خود استفاده نمایید ، لطفاً به نشانی http://jdf.scr.ir/jdf مراجعه فرمایید. لازم به ذکر است که این تابع جدید بوده و سریع تر ، دقیق تر و کم حجم تر از تابع قدیمی همنام می باشد.

( array | string )
mixed gregorian_to_jalali ( int $year , int $month , int $day [, string $mod = "" ] )

gregorian_to_jalali( $g_y , $g_m , $g_d , $mod );

پارامترها تابع gregorian_to_jalali

g_y$ : پارامتر اوّل ، سال میلادی ( کامل 4 رقمی )
g_m$ : پارامتر دوم ، ماه میلادی ( 12- 1 )
g_d$ : پارامتر سوم ، روز میلادی ( 31 - 1 )

mod$ : پارامتر چهارم ، یک پارامتر اختیاری است. تا زمانی که این پارامتر را وارد نکنید یا خالی '' بگذارید ، خروجی تابع به صورت یک آرایه از سال و ماه و روز هجری شمسی خواهد بود ، امّا اگر هر مقدار دلخواهی را ( در بین '' ) برای این پارامتر وارد نمایید ، نوع خروجی به یک عبارت (متن-رشته) تغییر خواهد کرد که ترکیبی از سال و ماه و روز است و در بین سال و ماه و روز ، همان کاراکتری که در این پارامتر وارد نموده بودید ، به عنوان جدا کننده ، قرار می گیرد. به مثال توجّه بفرمایید:

gregorian_to_jalali(2011,2,11);// خروجی: array(1389,11,22);

gregorian_to_jalali(2011,2,11,' / ');// خروجی: 1389 / 11 / 22


کلمـات کـلیدی: , gregorian_to_jalali آموزش تابع جدید gregorian_to_jalali سایت رسمی دریافت , تابع تبدیل تاریخ میلادی گرگوری به هجری شمسی جلالی خورشیدی در سایت به زبان پی اچ پی PHP , New gregorian_to_jalali Function PhP Software , دانلود آخرین نسخه ی ورژن جدید توابع تبدیل تاریخ میلادی به هجری شمسی , لقثلخقهشد_فخ_تشمشمه , مهمترین توابع تبدیل کننده ی تاریخ هجری شمسی جلالی خورشیدی در برنامه نویسی پی اچ پی , روزبه پورنادر و محمّد توسی , gregorian_to_jalali جدیدتر و کم حجم تر و سریع تر , سایت رسمی gregorian_to_jalali By Reza Gholampanahi توسّط رضا غلام پناهی , توابع محاسبه ی رایانه ای تاریخ و تقویم هجری شمسی ایرانی به زبان - پی اچ پی + در سایت ها

نشانی کوتاه این صفحه: