بسم الله الرّحمن الرّحیم
مبدّل تاریخ و زمان
jdf.scr.ir
وَسَخَّرَ لَكُمُ اللَّیْلَ وَالْنَّهَارَ وَالشَّمْسَ وَالْقَمَرَ وَالْنُّجُومُ مُسَخَّرَاتٌ بِأَمْرِهِ إِنَّ فِی ذَلِكَ لَآیَاتٍ لِّقَوْمٍ یَعْقِلُونَ | و شب و روز و خورشید و ماه را برای شما رام گردانید و ستارگان به فرمان او مسخّر شده اند مسلّماً در این [امور] برای مردمی که تعقّل می‏کنند نشانه هاست | سوره ی نحل ، آیه ی 12
تابع tr_num

دارای 3 پارامتر که فقط پارامتر اوّل آن الزامی بوده و بقیه ی پارامترها اختیاری هستند. ورودی پارامتر اوّل این تابع ، یک متن یا عبارت یا شماره یا مخلوطی از این ها می تواند باشد و خروجی هم همان ورودی است ، فقط تمام اعداد موجود در آن عبارت ، طبق انتخاب خودمان ، از فارسی (عربی) به انگلیسی (لاتین) یا بالعکس ، تبدیل خواهند شد. اگر بخواهید یک عدد را در توابع ریاضی پی اچ پی استفاده نموده و محاسباتی را روی آن انجام دهید ، حتّی یک ضرب یا جمع ساده ، حتماً باید از اعداد انگلیسی استفاده کنید. امّا برای استفاده در قالب و نمایش در صفحات سایت ، اعداد فارسی خیلی بهتر خواهند بود. این تابع به شما کمک می کند تا اعداد را ترجمه کنید.
البتّه این خاصیت در پارامتر پنجم تابع jdate نیز وجود دارد و هرکجا از تابع jdate استفاده کردید ، می توانید مستقیماً و بدون استفاده از تابع tr_num ، زبان اعداد خروجی را تنظیم نمایید.

string tr_num ( string $str [, string $mod = "en" [, string $mf = "٫" ]] )

tr_num( $str , $mod , $mf );

پارامترهای تابع tr_num

str$ : پارامتر اوّل ، متن یا عبارت یا عدد یا مخلوطی از این ها. زبان اعداد ورودی اهمّیّتی ندارد.

mod$ : پارامتر دوم ، یک پارامتر اختیاری بوده و مقدار پیشفرض آن 'en' می باشد. یعنی اگر این پارامتر را وارد نکنید یا خالی '' بگذارید ، اعداد به انگلیسی تبدیل خواهند شد. و اگر می خواهید اعداد به فارسی تبدیل شوند ، این پارامتر را 'fa' وارد کنید. طبق معمول ، به بزرگی و کوچکی حروف توجّه داشته باشید ، یعنی 'fa' حتماً با حروف کوچک وارد شود.

mf$ : پارامتر سوم ، یک پارامتر اختیاری بوده و مقدار پیشفرض آن '٫' می باشد. (٫) کاراکتر ممیّز فارسی (و عربی) است. این پارامتر ، مشخّص می کند که در پارامتر اوّل و خروجی تابع ، چه کاراکتری به عنوان ممیّز فارسی در نظر گرفته شود. مثلاً اگر قصد انگلیسی کردن اعداد را دارید و در ورودی از کاراکتر / به عنوان ممیّز جداساز اعشار استفاده کرده اید یا اگر قصد فارسی کردن اعداد را دارید و مایلید در خروجی ، کاراکتر / به جای ممیّز نوشته شود ، مقدار این پارامتر را '/' قرار دهید. البتّه حالت استاندارد ممیّز فارسی ، همان کاراکتر '٫' U+066B می باشد و در صورت وارد نکردن یا خالی '' گذاشتن این پارامتر ، '٫' اعمال می گردد. توجّه داشته باشید که مقدار این پارامتر فقط به عنوان ممیّز اعداد فارسی حساب می شود و ممیّز اعداد انگلیسی ، همان کاراکتر '.' یعنی نقطه می باشد. پس در صورت وارد کردن '.' نقطه برای این پارامتر ، ممیّز اعداد فارسی و انگلیسی را یکسان تعریف نموده اید.

tr_num('۵ 5 abc ا ب پ');// out: 55 abc ا ب پ
tr_num('۵5tت','fa');// out: ۵۵ abc ا ب پ
tr_num('18.25','fa');// out: ۱۸٫۲۵
tr_num('18.25','fa','/');// out: ۱۸/۲۵
tr_num('18.25','fa','.');// out: ۱۸.۲۵
tr_num('۱۸٫۲۵');// out: 18.25
tr_num('۱۸/۲۵');// out: 18/25
tr_num('۱۸/۲۵','en','/');// out: 18.25


کلمـات کـلیدی: , tr_num آموزش کامل تابع tr_num و Convertnumber2farsi و Num2Fa پی اچ پی , سایت رسمی tr_num توابع تبدیل و ترجمه ی اعداد و شماره ها در پی اچ پی , تعیین و تغییر زبان اعداد در توابع pHp , شیوه ی تنظیم زبان اعداد و شماره ها در نرم افزار تبدیل تاریخ و زمان jdf.php به وسیله ی تابع tr_num جدید تر , خروجی عدد های فارسی در نرم افزار تقویم جلالی خورشیدی هجری شمسی ایرانی , مشکل استفاده از خروجی jdf.php و jdate در توابع محاسباتی ریاضی در پی اچ پی , درخواست کمک درباره ی استفاده از تابع jdate یا pdate یا persiandate یا farsidate jdf.php , فق_دعئ php عدد

نشانی کوتاه این صفحه: