بسم الله الرّحمن الرّحیم
مبدّل تاریخ و زمان
jdf.scr.ir
وَسَخَّرَ لَكُمُ اللَّیْلَ وَالْنَّهَارَ وَالشَّمْسَ وَالْقَمَرَ وَالْنُّجُومُ مُسَخَّرَاتٌ بِأَمْرِهِ إِنَّ فِی ذَلِكَ لَآیَاتٍ لِّقَوْمٍ یَعْقِلُونَ | و شب و روز و خورشید و ماه را برای شما رام گردانید و ستارگان به فرمان او مسخّر شده اند مسلّماً در این [امور] برای مردمی که تعقّل می‏کنند نشانه هاست | سوره ی نحل ، آیه ی 12
آموزش تابع jgetdate

دارای 4 پارامتر که در این نرم افزار ، همه ی پارامترهای این تابع ، اختیاری هستند و اگر وارد نشوند یا خالی '' گذاشته شوند ، مقدار پیشفرض برایشان وارد خواهد شد. این تابع ، مشابه تابع getdate است و یک برچسب زمانی را دریافت و بعضی از عناصر تاریخ و زمان را بر اساس همان برچسب ، به صورت یک آرایه خارج می نماید. امّا اطّلاعات خارج شده از این تابع ، بر اساس تاریخ هجری شمسی است.

array jgetdate ([ int $timestamp = time() [, string $none = "" [, string $timezone = "Asia/Tehran" [, string $tr_num = "fa" ]]]] )

jgetdate( $timestamp , $none , $time_zone , $tr_num );

پارامترهای تابع jgetdate

timestamp$ : پارامتر اوّل ، که مقدار ورودی آن ، یک برچسب زمانی است. این پارامتر در این نرم افزار ، اختیاری بوده و اگر آن را خالی '' بگذارید یا وارد نکنید ، برچسب زمان فعلی در آن وارد خواهد شد که برابر است با خروجی تابع time در همین حالا. خروجی تابع ، کاملاً مطابق با برچسب زمانی وارد شده در این پارامتر خواهد بود.

none$ : پارامتر دوم ، فعلاً در این پارامتر ، چیزی وارد نکنید. در نسخه های بعدی فعّال خواهد شد.

time_zone$ : پارامتر سوم ، جهت انتخاب یک منطقه ی زمانی برای اعمال اختلاف ساعت در خروجی است که مقدار پیشفرض آن به وقت تهران ، پایتخت جمهوری اسلامی ایران 'Asia/Tehran' یا 'Iran' می باشد و با خالی '' گذاشتن یا وارد نکردن این پارامتر ، خروجی به وقت تهران خواهد بود. برای تعیین وقت گرینویچ ، می توانید آن را برابر 'GMT' قرار دهید و اگر قصد تعیین منطقه ی زمانی دیگری را دارید ، می توانید در نشانی http://php.net/manual/en/timezones.php ، فهرست مناطق زمانی را مشاهده فرمایید. و اگر مایلید تنظیمات پیشفرض سرور در مورد منطقه ی زمانی اعمال گردد ، 'local' را (با حروف کوچک) در این پارامتر وارد کنید ، البتّه ممکن است سرور سایت با ساعت کشور شما تنظیم نشده باشد.

tr_num$ : پارامتر چهارم ، برای تعیین زبان اعداد خروجی است. مقدار پیشفرض این پارمتر ، 'en' می باشد و اگر آن را وارد نکرده یا خالی '' بگزارید ، اعدادی که از این تابع به صورت آرایه خارج می شوند ، انگلیسی خواهند بود و می توان در توابع ریاضی برای انجام محاسبات پی اچ پی از آن ها استفاده نمود. اگر مایل بودید اعداد خروجی را فارسی کنید ، مقدار این پارامتر را 'fa' وارد نمایید.

//خروجی این تابع ، به صورت آرایه ی زیر است
array(
'seconds'=>"ثانیه",
'minutes'=>"دقیقه",
'hours'=>"ساعت",
'mday'=>"عدد روز",
'wday'=>"عدد روز در هفته ، 0 تا 6 ، صفر برای شنبه",
'mon'=>"عدد ماه",
'year'=>"عدد سال",
'yday'=>"تعداد روز کامل سپری شده از سال",
'weekday'=>"نام روز در هفته",
'month'=>"نام ماه",
0=>"برچسب زمانی"
);


کلمـات کـلیدی: , jgetdate آموزش تابع جدید j getdate , تابع تبدیل برچسب زمان timestamp به عناصر زمان و تاریخ , شرح بر چسب زمان لینوکس , روش و طریقه ی گرفتن ساعت و تاریخ از برچسب زمان time stamp , jgetdate سایت رسمی j getdate , تابع j getdate فارسی هجری شمسی خورشیدی جلالی , j getdate با خروجی ایرانی , شیوه ی کار با برچسب زمان در پی اچ پی php , چگونگی برگرداندن بر چسب زمانی لینوکس به تقویم و ساعت , تشخیص timestamp Linux php , آخرین و جدید ترین ورژن نسخه ی jgetdate و Persian jetdate Farsi فارسی خورشیدی , getdate به وقت جمهوری اسلامی ایران , timestamp Script Hijri Shamsi Jalali , اسکریپت نرم افزار برچسب زمان سایت ها , تلثفیشفث , P.H.P

نشانی کوتاه این صفحه: