بسم الله الرّحمن الرّحیم
مبدّل تاریخ و زمان
jdf.scr.ir
وَسَخَّرَ لَكُمُ اللَّیْلَ وَالْنَّهَارَ وَالشَّمْسَ وَالْقَمَرَ وَالْنُّجُومُ مُسَخَّرَاتٌ بِأَمْرِهِ إِنَّ فِی ذَلِكَ لَآیَاتٍ لِّقَوْمٍ یَعْقِلُونَ | و شب و روز و خورشید و ماه را برای شما رام گردانید و ستارگان به فرمان او مسخّر شده اند مسلّماً در این [امور] برای مردمی که تعقّل می‏کنند نشانه هاست | سوره ی نحل ، آیه ی 12
آموزش تابع jmktime

دارای 8 پارامتر است که مشخّصات یک زمان خاص را دریافت و برچسب زمانی مخصوص آن را در خروجی خود ارائه می دهد. این برچسب زمانی با توجّه به منطقه ی زمانی سرور شما تنظیم خواهد شد. این تابع نیز مشابه تابع mktime است ، امّا تاریخ ورودی به آن باید هجری شمسی باشد. پارامترهای اوّل تا ششم را باید وارد کنید تا تابع به صورت صحیح کار کند و اگر ساعت و دقیقه و ثانیه را نداشتید ، این سه پارامتر اوّل را برابر با یا بهتر است ساعت را 12 قرار دهید. پارامتر هفتم و هشتم اختیاری است. به ترتیب پارامترهای تاریخ ، خیلی دقّت کنید تا جای ماه و روز را اشتباه ننویسید. پارامترهای این تابع ، به صورت زیر است:

int jmktime ([ int $hour = jdate("H") [, int $minute = jdate("i") [, int $second = jdate("s") [, int $month = jdate("n") [, int $day = jdate("j") [, int $year = jdate("Y") [, int $none = "" [, string $timezone = "Asia/Tehran" ]]]]]]]] )

jmktime( $hour , $minute , $second , $month , $day , $year , $none , $timezone );

پارامتر های تابع jmktime

hour$ : پارامتر اوّل ، ساعت ( 24 ساعته ، 23 - 0)
minute$ : پارامتر دوم ، دقیقه ( 59 - 0)
second$ : پارامتر سوم ، ثانیه ( 59 - 0)
month$ : پارامتر چهارم ، ماه ( 12 - 1)
day$ : پارامتر پنجم ، روز ( 31 - 1)
year$ : پارامتر ششم ، سال ( کامل 4 رقمی )

none$ : پارامتر هفتم ، در آن چیزی وارد نکنید. قبلاً $is_dst بود ، امّا در php5.1 منسوخ و در php7 حذف گردید. اکنون در ()jmktime آن را بی اثر نموده ایم.

timezone$ : پارامتر هشتم ، منطقه ی زمانی مورد نظر
جهت تنظیم یک منطقه ی زمانی برای اعمال اختلاف ساعت در خروجی است که مقدار پیشفرض آن به وقت تهران ، پایتخت جمهوری اسلامی ایران 'Asia/Tehran' می باشد و با وارد نکردن این پارامتر ، خروجی به صورت خودکار به وقت تهران خواهد بود. برای تعیین وقت گرینویچ ، می توانید آن را برابر 'GMT' قرار دهید و اگر قصد تعیین منطقه ی زمانی دیگری را دارید ، می توانید در نشانی http://php.net/manual/en/timezones.php ، فهرست مناطق زمانی را مشاهده فرمایید. و اگر مایلید تنظیمات پیشفرض سرور در مورد منطقه ی زمانی اعمال گردد ، 'local' را (با حروف کوچک) در این پارامتر وارد کنید ، البتّه ممکن است سرور سایت با ساعت کشور شما تنظیم نشده یا قبل از این تابع از توابع دیگر مثل jgetdate یا jdate استفاده کرده باشید و منطقه ی زمانی دیگری اعمال شده باشد. (این پارامتر از نسخه ی 2.65 به jmktime اضافه شد.) به هر حال اگر این پارامتر را وارد نکنید ، به وقت جمهوری اسلامی ایران ( پیشفرض) محاسبه خواهد شد.

jmktime(6,15,34,11,22,1389);// خروجی: 1297392334


کلمـات کـلیدی: , طرز کار و استفاده از تابع mktime و jmktime و jmaketime در php پی اچ پی , تبدیل تاریخ و ساعت به برچسب زمان unix در پی اچ پی , j mktime فارسی هجری شمسی جلالی خورشیدی j mktime , تایم استامپ یونیکس, Farsi Persian mktime function php , Download new mktime & jmktime & jmaketime , آموزش کار با jmaketime و jmktime , jmaketime سایت رسمی jmktime , آخرین ورژن jmktime نسخه ی جدید , نشانه ی زمانی, ایجاد بر چسب زمان time stamp , شناسه ی زمان لینوکس و پی اچ پی , تبدیل تاریخ هجری شمسی به برچسب زمان , timestamp php , آموزش طریقه ی استفاده از شناسه ی زمان در برنامه نویسی پی اچ پی php time, چگونه در زبان پی اچ پی یک برچسب زمان را استخراج نماییم ؟ , تئنفهئث , ساختن برچسب زمان لینوکس یا یو نیکس , تئشنثفهئث , سایت رسمی تابع jmktime و jmaketime , php توابع فارسی زمان پی اچ پی php date

نشانی کوتاه این صفحه: